top of page

Průvodce Junglí: Anthurium Warocqueanum

Anthurium Warocqueanum


Vyčerpávající průvodce péčí o rostlinu Anthurium Warocqueanum, který zároveň vysvětlí, proč jí musíte mít.


Anthurium Warocqueanum, známé také jako "Královnino anthurium", je pro své dlouhé, sametově zelené listy mezi milovníky rostlin velmi oblíbené. Tato majestátní rostlina je jedinečná svým elegantním vzhledem a náročnou péčí, což ji činí prestižním přírůstkem do každé sbírky.

RozměryListy mohou dorůst délky až 1,2 m

PůdaLehká, vzdušná a dobře propustná směs

SvětloJasné, nepřímé

Vlhkost70-90 %

Interval zalévání7-10 dní

Teplota18-27 °C

JedovatostToxická pro lidi a zvířata


Anthurium Warocqueanum je náročná na péči, ale odmění vás nádhernými listy, které mohou dosáhnout až 1,2 metru na délku. Tato rostlina vyžaduje speciální podmínky, aby se jí dařilo, ale její impozantní vzhled stojí za veškeré úsilí.


Půda

Anthurium Warocqueanum miluje dobře propustnou, organicky bohatou půdu. Ideální je směs na bázi rašeliny, která je lehká a vzdušná, aby se zabránilo přemokření. Směs by měla obsahovat kůru, perlit a dřevěné uhlí, které napomáhají odvodnění a zlepšují strukturu půdy. Půda by měla mít mírně kyselé až neutrální pH 5,5 až 6,5. Důležité je udržovat půdu vlhkou, ale ne přemokřenou.


Světlo

Anthurium Warocqueanum potřebuje jasné, nepřímé světlo. Přímé slunce může způsobit popálení listů, zatímco nedostatek světla zpomalí růst a zhorší kvalitu listů. Ideální je umístit rostlinu do místnosti s rozptýleným světlem nebo pod umělé osvětlení, které zajistí dostatek světla bez rizika poškození.


Zalévání

Zálivka je klíčovým faktorem při péči o Anthurium Warocqueanum. Rostlina vyžaduje pravidelnou zálivku, ale nesmí být přemokřená. Před zaléváním nechte vrchní vrstvu půdy lehce proschnout. V zimních měsících snižte frekvenci zalévání, aby půda měla čas vyschnout. Listy pravidelně oprašujte, aby se zajistila efektivní fotosyntéza.

Vlhkost

Anthurium Warocqueanum vyžaduje vysokou vlhkost, ideálně 70-90 %. V suchých podmínkách mohou špičky listů začít hnědnout a usychat. Zvýšení vlhkosti lze dosáhnout mlžením rostliny, použitím zvlhčovače nebo umístěním rostliny na podnos s vodou a kamínky. Je důležité, aby rostlina nebyla vystavena průvanu nebo studenému vzduchu, které mohou způsobit poškození listů.


Hnojení

Pro optimální růst je doporučeno pravidelné hnojení. Používejte vyvážené, organické hnojivo pro pokojové rostliny jednou měsíčně během vegetačního období (jaro a léto). V zimních měsících není hnojení nutné, protože rostlina přechází do klidového stavu. Kapalné hnojivo s pomalým uvolňováním je ideální pro zajištění stabilního přísunu živin.


Problémy

Hniloba kořenů je častým problémem způsobeným přemokřením. Projevuje se žloutnutím listů a měkkými, tmavými kořeny. Pokud zaznamenáte tyto příznaky, okamžitě rostlinu přesadíte do nové, suché směsi a odstraňte poškozené kořeny. Prevence zahrnuje správné odvodnění a mírnou zálivku.

Škůdci, jako jsou mšice a svilušky, mohou napadnout listy. Pravidelné kontroly a použití insekticidního mýdla nebo neemového oleje mohou pomoci udržet škůdce pod kontrolou.


Co dodat?

Anthurium Warocqueanum je díky svým impozantním listům a náročné péči vyhledávaným kouskem pro zkušené pěstitele. Tato majestátní rostlina se stává základní součástí mnoha botanických sbírek. Najdete si místo i ve vaší domácnosti?

8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page