top of page

Plné slunce, částečný stín a stínové pokojové rostliny: porozumění termínům

 Jak všichni víme, rostliny jsou živé druhy s osobitými potřebami. Jejich naplnění jim umožňuje růst ve své nejlepší podobě, a tudíž být zdravější a efektnější. Poskytnutí nejlepších podmínek pro růst a život vašim oblíbeným rostlinám vyžaduje porozumění těmto potřebám a fungování. Jedním z nejdůležitějších prvků přírody ovlivňujících růst rostlin je světlo. To však neznamená, že čím víc slunce rostlina dostane, tím lépe bude prosperovat. Jde spíše o poskytnutí rostlině ideálního množství světla.  

Existují 3 typy rostlin, pokud jde o (sluneční) světlo:  

• Plné slunce  

• polostín   

• stín  

Každý z těchto typů prožívá paprsky slunce různým a zajímavým způsobem. Takže se do toho ponořme a zkuste porozumět, jak funguje každý typ! 

Plné slunce: Jak název napovídá, rostliny pro plné slunce se cítí velmi šťastné, když je počasí hezké a sluneční paprsky venku pálí Pokojová rostlina pro plné slunce je typ pokojové rostliny, která potřebuje jasný, přímý sluneční svit většinu dne, aby mohla prosperovat. Opravdu si užívají osvícení a mohou strávit dokonce více než 6 hodin na slunci. Velmi úžasné, že? Milují být přímo vystaveny intenzivnímu světlu, protože jim to dělá se dobře. Pokud tedy máte dům s velkými okny a světlem vstupujícím celý den, rostliny pro plné slunce se tam budou skvěle hodit.. Tyto pokojové rostliny milují plně slunné místo! • Bananovník • Jukka • Rubra. Jukka

 

 Je důležité provést výzkum specifických potřeb pokojové rostliny, kterou máte, abyste zjistili, zda se jedná o rostlinu pro plné slunce, nebo zda vyžaduje částečný stín. 

 

Polostín: Pokojová rostlina pro částečný stín je typ pokojové rostliny, která prosperuje na místech vašeho domova, kde je nějaký přímý sluneční svit, ale ne dostatečně na to, aby poskytoval plné sluneční vystavení. Tyto rostliny obvykle vyžadují několik hodin (3 až 6 hodin) přímého slunečního svitu denně spolu s nějakým stínem během zbytku dne. Pokojové rostliny pro částečný stín existují v mnoha různých druzích a mohou zahrnovat jak kvetoucí, tak nekvetoucí rostliny. Příklady pokojových rostlin pro částečný stín zahrnují monsteru, filodendron a alocasii. 


monstera

Při péči o pokojové rostliny pro částečný stín je důležité poskytnout jim správné množství slunečního světla a stínu. Příliš mnoho přímého slunečního světla může poškodit jejich listy, zatímco příliš málo světla může způsobit, že rostlina bude slabá a vytáhlá. Doporučujeme umístit je poblíž okna, které přijímá jasné nepřímé světlo, nebo poskytnout umělé světlo pomocí pěstebních světel nebo zářivek, aby se zajistilo, že dostanou správné množství světla. 

 

Stín: Pokojová rostlina pro stín je typ pokojové rostliny, který je vhodný pro růst v místech vašeho domova, kde není nebo je jen velmi málo přímého slunečního světla. Tyto rostliny jsou schopny prosperovat v podmínkách nízkého osvětlení a mohou být skvělým doplňkem do místností, které nedostávají mnoho přirozeného světla. 

Pokojové rostliny pro plný stín obvykle mají tmavě zelené listy, které jsou přizpůsobené pro zachycení a zpracování co nejvíce světla. Také mají tendenci mít pomalejší růst než rostliny, které rostou v jasnějších podmínkách. Příklady pokojových rostlin pro plný stín zahrnují rostliny jako jsou tchynin jazyk, pothos a zamioculcas. 

 


photos


 

Je důležité si uvědomit, že i když pokojové rostliny pro plný stín mohou růst v podmínkách nízkého osvětlení, stále potřebují trochu světla k tomu, aby prosperovaly. Doporučuje se je umístit poblíž jasného okna nebo poskytnout umělé světlo pomocí pěstebních světel nebo zářivek, aby jim pomohlo růst a zůstat zdravé. 

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page